Нетримання сечі: перший візит до лікаря

В Україні, не дивлячись на величезну поширеність нетримання сечі, з цією проблемою до лікаря приходить мало хто. І, на жаль, звертаються зазвичай на такій стадії захворювання, що потрібне вже більш серйозне лікування. Давайте розберемося, чи варто відвідати лікаря із скаргами на неутримання і чого чекати на першому візиті.

Спершу давайте розглянемо основні «відмовки» від звернення до лікаря. Чи справді вони виправдані?

refuse from doctor

Некритичний стан, чи бажання впоратися без лікаря.

Звісно, вам самим вирішувати, наскільки вам заважає жити нетримання. Якщо вам це не заважає, можна й справді не звертатися до лікаря. Але в такому випадку обов’язково виконуйте наші рекомендації із статті про самодопомогу вдома. В легких випадках виконання цих простих порад допоможе вам позбутися нетримання самостійно без лікаря. Якщо ж це не допомагає, все ж не варто чекати, доки стан погіршиться, адже тоді лікуватись потрібно буде більш ґрунтовно, можливо навіть знадобиться хірургія, крім того, можна пропустити таким чином серйозний недуг.

Вік.

Немолодий вік, звісно, поважна причина, проте не може бути відмовкою, щоб не робити нічого. Неутримання лікується у будь-якому віці. Якщо неутримання у літньої людини, то вона сама (або небайдужі родичі) просто зобов’язані прийняти міри, щоб позбутися неутримання і лікар повинен стати вашим помічником у цьому. Кожна людина прагне незалежно від віку бути самостійною і вести незалежне повне життя. Неутримання аж ніяк не допомагає у цьому. Тому не зволікайте – дійте!

Брак часу чи грошей.

В нашому житті гроші і час у хронічному дефіциті у переважної більшості людей. Більшість відкладає справи, що не є нагальними, на потім, щоб вивільнити собі зайвий час та ресурси для відпочинку, чи потрібних речей. Це зрозуміло. Проте за цим усім забуваємо, що здоров’я - це така підступна річ, що якщо не дбати про нього вчасно, то воно потім не дасть вам насолодитись ні грошима, ні речами, ні часом. Тому заплануйте свій час та гроші для боротьби із неутриманням. Спробуйте почати з домашнього лікування, це недорого і при цьому, можливо, воно позбавить вас від більших затрат у майбутньому.

Соромно.

Неутримання – це «незручна» тема для розмов навіть із близькими. Часто люди воліють не розказувати про цю незручність навіть найближчим родичам – чоловіку, дорослим дітям. Звісно, спробуйте, нікому не кажучи, почати боротьбу із нетриманням, виконуючи рекомендації по самодопомозі. Проте, якщо вам це не допомогло, то доведеться все-таки відвідати лікаря. Лікар – це людина, для якої ваша хвороба «робочий момент» і соромитись тут не треба. Пам’ятайте, ви пришли «за адресою» із скаргою на неутримання. Дайте можливість фахівцю виконати свою роботу, проконсультувати вас і спробувати вилікувати. І зрозумійте, що краще перебороти сором на візиті у лікаря, ніж засоромитись від «мокрого одягу» в найнезручніший для цього момент свого життя.

Отже, ви вирішили звернутись із нетриманням сечі до лікаря...

До якого лікаря-фахівця звертатися з неутриманням?

Нетримання сечі лікує уролог. Нетримання калу – проктолог.

Як підготуватись до візиту до лікаря?

visit doctor

На першому візиті лікар спробує встановити діагноз на основі ваших скарг. Для цього може задати додаткові запитання такого типу:

В розумінні проблеми неутримання лікарю дуже допомагає заповнення пацієнтом Щоденника неутримання. Тому після першого візиту він може попросити вас заповнити його та прийти з ним на наступну консультацію. Рекомендуємо вам зробити це ще перед першим візитом, це зекономить ваш час і гроші.

Також лікарю необхідно зробити візуальний огляд та оцінку стану промежини та сечовивідних шляхів. Якщо ви жінка, то обов’язково спочатку відвідайте гінеколога, щоб оцінити стан тазового дна та виключити інфекції та запалення. І прийти на перший візит до уролога вже із заключенням гінеколога. За необхідності уролог направить додатково до невролога чи проктолога.

Лікар може направити вас на популярні аналізи - сечі, аналіз на урогенітальні інфекції, направити на УЗІ сечовивідної системи.

Можуть бути також проведені специфічні види обстеження.

Отже чого очікувати від першого візиту?

Майте на увазі, якщо ви прийшли до лікаря з проблемою неутримання вперше, раніше не робили вправ Кегеля та тренувань сечового міхура, у вас немає симптомів запалення та інфекцій, болю, то компетентний лікар завжди спершу вам запропонує з півроку виконувати вправи та заходи зазначені нами у розділі про самодопомогу. Тобто назначить тренування м'язів тазового дна, або тренування сечового міхура. І лише якщо вони не допоможуть, розпочне глибинне урологічне дослідження і, можливо, запропонує медикаментозне чи хірургічне лікування.

Як вберегтись від неадекватних медиків?

На жаль, таких теж вистачає в наших реаліях, причому адекватність не пов'язана, як правило, ні з віком, ні з місцем роботи лікаря. Тому довіряйте, але перевіряйте! Завжди можна звернутись до іншого фахіця, якщо є сумніви в компетентності і адекватності медика, що надав рекомендації.

Якщо ви прийшли вперше із скаргою на неутримання до лікаря і вам одразу без зайвих розмов запропонували не мучити ні себе, ні лікарів і одразу вилікуватись за допомогою простої операції з гарантією 99-100% , то можливо перед вами «підприємець у білому халаті», а не лікар що «лікує людей, а не хворобу».

В будь-якому випадку знайте, що за світовими медичними стандартами та протоколами рекомендацією першого вибору лікаря є фізіотерапія, а не хірургія.