Нетримання сечі: види, симптоми, стадії

Види нетримання сечі

В нормі сечовипускання повинно відбуватись лише за бажанням людини, тобто є контрольованим. Нормальна частота сечовипускання 6-8 разів на день. Проте інколи нормальна діяльність сечостатевої стистеми порушується, внаслідок чого відбувається неконтрольоване витікання сечі, що ще називається нетриманням сечі.

Нетримання сечі поділяють на види залежно від причин та обставин, за яких воно відбувається.

Найбільш поширеними видами є стресове та ургентне (імперативне) нетримання сечі, або ж змішана форма, коли обидва ці види поєднуються. 

Медична статистика свідчить, що на стресове неутримання припадає 50-80% всіх випадків, у 10-15% випадків діагностується ургентне неутримання, 15-20% змішана форма, інші види (парадоксальне, нічне, постійне)  - близько 5%.

Стресове нетримання сечі – це неконтрольоване сечовиділення під час напруження м'язів, зокрема під час кашлю, чхання, сміху, статевого акту, або деяких видів фізичних вправ. При чому відбувається  витік сечі раптово без попереднього позиву.

Ургентне неутримання сечі – це неконтрольоване сечовиділення, що проявляється у формі різкого позиву на сечовипускання, що неможливо стримати.

Також слід зазначити про ще один розлад, що тісно пов'язаний із нетриманням сечі:

Гіперреактивний сечовий міхур - це стан, коли позив до сечовипускання відчувається до того, як сечівник наповниться в повній мірі.

Ступені нетримання сечі

Правильне визначення ступеня нетримання сечі має вагоме значення для вибору адекватного методу лікування, оцінки успіху лікування. Випадки нетримання сечі поділяються умовно на такі стадії: 1) Крапельна 2)Легка 3) Середня 4) Важка 5) Дуже важка. 

До якої стадії слід відносити захворювання конкретного пацієнта, визначається за допомогою оцінки кількості сечі, що втрачається неконтрольовано. Така оцінка може проводитись на основі суб'єктивних відчуттів пацієнта, проте на практиці пацієнту достатньо важко оцінити наскільки "все погано" саме у його випадку. Тому існують методики, які  допомагають хворому і лікарю  визначити об'єктивно втрати сечі в грамах, наприклад прокладковий тест. 

nederzhanie stages uk

Самотестування вдома

Пропонуємо вам підбірку домашніх методик, що дозволять краще зрозуміти вам і лікарю вашу проблему з неутриманням:

Опитувальник-тест для пацієнта

Щоденник сечовипускання

Прокладковий тест

Виконайте ці методики перед візитом до лікаря. Ця інформація дозволить вашому лікарю проконсультувати вас якнайкраще вже на першому відвідуванні.