BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes

info2

Нетримання сечі: перший візит до лікаря

В Україні, не дивлячись на величезну поширеність нетримання сечі, з цією проблемою до лікаря приходить мало хто. І, на жаль, звертаються зазвичай на такій стадії захворювання, що потрібне вже більш серйозне лікування. Давайте розберемося, чи варто відвідати лікаря із скаргами на неутримання і чого чекати на першому візиті.

Спершу давайте розглянемо основні «відмовки» від звернення до лікаря. Чи справді вони виправдані?

refuse from doctor

Некритичний стан, чи бажання впоратися без лікаря.

Звісно, вам самим вирішувати, наскільки вам заважає жити нетримання. Якщо вам це не заважає, можна й справді не звертатися до лікаря. Але в такому випадку обов’язково виконуйте наші рекомендації із статті про самодопомогу вдома. В легких випадках виконання цих простих порад допоможе вам позбутися нетримання самостійно без лікаря. Якщо ж це не допомагає, все ж не варто чекати, доки стан погіршиться, адже тоді лікуватись потрібно буде більш ґрунтовно, можливо навіть знадобиться хірургія, крім того, можна пропустити таким чином серйозний недуг.

Вік.

Немолодий вік, звісно, поважна причина, проте не може бути відмовкою, щоб не робити нічого. Неутримання лікується у будь-якому віці. Якщо неутримання у літньої людини, то вона сама (або небайдужі родичі) просто зобов’язані прийняти міри, щоб позбутися неутримання і лікар повинен стати вашим помічником у цьому. Кожна людина прагне незалежно від віку бути самостійною і вести незалежне повне життя. Неутримання аж ніяк не допомагає у цьому. Тому не зволікайте – дійте!

Брак часу чи грошей.

В нашому житті гроші і час у хронічному дефіциті у переважної більшості людей. Більшість відкладає справи, що не є нагальними, на потім, щоб вивільнити собі зайвий час та ресурси для відпочинку, чи потрібних речей. Це зрозуміло. Проте за цим усім забуваємо, що здоров’я - це така підступна річ, що якщо не дбати про нього вчасно, то воно потім не дасть вам насолодитись ні грошима, ні речами, ні часом. Тому заплануйте свій час та гроші для боротьби із неутриманням. Спробуйте почати з домашнього лікування, це недорого і при цьому, можливо, воно позбавить вас від більших затрат у майбутньому.

Соромно.

Неутримання – це «незручна» тема для розмов навіть із близькими. Часто люди воліють не розказувати про цю незручність навіть найближчим родичам – чоловіку, дорослим дітям. Звісно, спробуйте, нікому не кажучи, почати боротьбу із нетриманням, виконуючи рекомендації по самодопомозі. Проте, якщо вам це не допомогло, то доведеться все-таки відвідати лікаря. Лікар – це людина, для якої ваша хвороба «робочий момент» і соромитись тут не треба. Пам’ятайте, ви пришли «за адресою» із скаргою на неутримання. Дайте можливість фахівцю виконати свою роботу, проконсультувати вас і спробувати вилікувати. І зрозумійте, що краще перебороти сором на візиті у лікаря, ніж засоромитись від «мокрого одягу» в найнезручніший для цього момент свого життя.

Отже, ви вирішили звернутись із нетриманням сечі до лікаря...

До якого лікаря-фахівця звертатися з неутриманням?

Нетримання сечі лікує уролог. Нетримання калу – проктолог.

Як підготуватись до візиту до лікаря?

visit doctor

На першому візиті лікар спробує встановити діагноз на основі ваших скарг. Для цього може задати додаткові запитання такого типу:

 • Як довго у вас проблеми із нетриманням сечі?
 • Скільки разів на день у вас буває підтікання?
 • Чи відчуваєте ви, що вам необхідно відвідати туалет перед тим, як станеться мимовільний витік сечі?
 • Чи зразу ви відчуваєте, що ви помочилися?
 • Чи ви мокрі більшу частину дня?
 • Чи одягаєте ви захисні засоби від випадкового протікання? Які і як часто ви їх змінюєте?
 • Чи уникаєте ви людних місць при імовірній можливості протікання?
 • Чи були у вас інфекції сечовивідних шляхів у минулому? Чи можуть бути вони зараз?
 • Чи важко вам контролювати сечовиділення при кашлі, чханні, коли ви смієтеся?
 • Чи важко контролювати сечовиділення, коли ви бігаєте, стрибаєте, ходите?
 • Коли важче контролювати сечовиділення - сидячи чи стоячи?
 • Чи бувають у вас запори, як часто і наскільки довгі?
 • Чи можете ви щось зробити, що допомогло би вам утримати протікання?
 • Чи звертались ви до лікаря з цією проблемою раніше? Чи допомогло лікування в минулому?
 • Чи пробували ви вправи для м’язів тазового дна (вправи Кегеля)? Чи допомагають вони вам?
 • Які процедури, операції, або травми у вас були?
 • Які ліки ви приймаєте?
 • Чи п’єте ви каву? Скільки?
 • Чи п’єте ви алкоголь? Скільки?
 • Чи курите ви? Скільки на день?
 • Чи є у вас діабет і чи хтось із вашої родини хворіє на діабет?
 • Чи є у вас які-небудь інші симптоми?

В розумінні проблеми неутримання лікарю дуже допомагає заповнення пацієнтом Щоденника неутримання. Тому після першого візиту він може попросити вас заповнити його та прийти з ним на наступну консультацію. Рекомендуємо вам зробити це ще перед першим візитом, це зекономить ваш час і гроші.

Також лікарю необхідно зробити візуальний огляд та оцінку стану промежини та сечовивідних шляхів. Якщо ви жінка, то обов’язково спочатку відвідайте гінеколога, щоб оцінити стан тазового дна та виключити інфекції та запалення. І прийти на перший візит до уролога вже із заключенням гінеколога. За необхідності уролог направить додатково до невролога чи проктолога.

Лікар може направити вас на популярні аналізи - сечі, аналіз на урогенітальні інфекції, направити на УЗІ сечовивідної системи.

Можуть бути також проведені специфічні види обстеження.

 • Цистоскопія (огляд сечового міхура всередині);
 • Вимірювання кількості сечі, що залишилася після сечовипускання;
 • Уродинамічні дослідження (вимірювання тиску і швидкості витікання сечі).
 • «Кашлева проба» для вимірювання ступеня неутримання сечі.

Отже чого очікувати від першого візиту?

Майте на увазі, якщо ви прийшли до лікаря з проблемою неутримання вперше, раніше не робили вправ Кегеля та тренувань сечового міхура, у вас немає симптомів запалення та інфекцій, болю, то компетентний лікар завжди спершу вам запропонує з півроку виконувати вправи та заходи зазначені нами у розділі про самодопомогу. Тобто назначить тренування м'язів тазового дна, або тренування сечового міхура. І лише якщо вони не допоможуть, розпочне глибинне урологічне дослідження і, можливо, запропонує медикаментозне чи хірургічне лікування.

Як вберегтись від неадекватних медиків?

На жаль, таких теж вистачає в наших реаліях, причому адекватність не пов'язана, як правило, ні з віком, ні з місцем роботи лікаря. Тому довіряйте, але перевіряйте! Завжди можна звернутись до іншого фахіця, якщо є сумніви в компетентності і адекватності медика, що надав рекомендації.

Якщо ви прийшли вперше із скаргою на неутримання до лікаря і вам одразу без зайвих розмов запропонували не мучити ні себе, ні лікарів і одразу вилікуватись за допомогою простої операції з гарантією 99-100% , то можливо перед вами «підприємець у білому халаті», а не лікар що «лікує людей, а не хворобу».

В будь-якому випадку знайте, що за світовими медичними стандартами та протоколами рекомендацією першого вибору лікаря є фізіотерапія, а не хірургія.

Неутримання сечі: корисна інформація

 • Неутримання сечі - поширена проблема >

  В нашому суспільстві не прийнято відкрито обговорювати тему нетримання сечі, більшість воліє приховувати, що страждає на цей недуг. Хоча статистика стверджує, що щонайменше 50% жінок старше 30 років стикалися із цією проблемою особисто. Важливо, що в нашій культурі, через погану поінформованість, поширена думка, що нетримання сечі - це невід'ємний атрибут старіння та розплата за народження дітей. Відповідно жінки змиряються з дискомфортом та мало хто намагається боротися із цією пробломою. Як результат, часто трапляються депрессії, вимушена зміна стилю життя. Проте, насправді, не все так погано і цивілізована медицина пропонує вихід із неприемної ситуації, що сталася. Тож не потрібно пассивно страждати! Давайте розберемося, що до чого і як ви можете собі допомогти.
 • Нетримання сечі: види, симптоми, стадії >

  В нормі сечовипускання повинно відбуватись лише за бажанням людини, тобто є контрольованим. Нормальна частота сечовипускання 6-8 раз на день. Проте інколи нормальна діяльність сечостатевої системи порушується, внаслідок чого відбувається неконтрольоване витікання сечі, що ще називається нетриманням сечі. Найбільш поширеними видами є стресове та ургентне (імперативне) нетримання сечі, або ж змішана форма, коли обидва ці види поєднуються. Стресове нетримання сечі – це неконтрольоване сечовиділення під час напруження мязів, зокрема під час кашлю, чхання, сміху, статевого акту, або деяких видів фізичних вправ. Ургентне неутримання сечі – це неконтрольоване сечовиділення, що проявляється у формі різкого позиву на сечовипускання, що неможливо стримати. При чому відбувається витік сечі раптово, без попереднього позиву. За кількістю сечі, що втрачається неконтрольовано, можна виділити такі стадії: крапельна, легка, середня, важка. Детальніше
 • Нетримання сечі: причини >

  Якщо ви, або ваші рідні стикнулися із проблемою нетримання сечі, у вас неодмінно виникає запитання: чому це відбвається? Що в організмі не так? Точну відповідь вам зможе дати лише компетентний лікар, проте попередньо не завадить ознайомитись із можливими причинами нетримання. Загальні причини неутримання: механічне блокування сечовивідних шляхів; пошкодження головного мозку, або нервової системи; деменція, забудькуватість, або інші проблеми психічного здоров’я, які погіршують самовідчуття і притупляють позиви до сечовипускання; захворювання сечовидільної системи; проблеми із нервовими закінченнями у промежині і м’язами тазового дна. Інколи нетримання може виникнути несподівано, і протриматись лише протягом певного часу, поки діють фактори, що виклакили нетримання. Такими тимчасовими причинами можуть бути: тривалий постільний режим побічний ефект від деяких ліків, психічні розлади; вагітність; інфекція простати та її запалення; важкий запор, що тисне на сечовий міхур; інфекція сечовивідних шляхів та їх запалення; надмірна вага тіла. Детальніше
 • Неутримання сечі: як собі допомогти? >

  Перший крок у подоланні проблеми нетримання - це прийняти для себе рішення не миритися з нею. Нетримання виліковно і терпіти його навіть у слабкій формі є нерозумним рішенням. Почніть з виконання перших простих рекомендацій медиків: Якщо у вас стресове нетримання, то у переважній більшості випадків це повязано із слабкістю мязів тазового дна. Тож якщо у вас трапився випадок нетримання сечі без позиву на сечовипустання під час фізичного напруження, чхання, сміху тощо, це означає, що потрібно якнайшвидше зайнятися тренуванням м'язів промежини. Щоб натренувати м'язи тазового дна рекомендовано: 1) Регулярно та активно займайтися сексом. Це забезпечує природну стимуляцію та тренування. 2) Зайнятися фізкультурою. Такі загальноукріплюючі вправи як плавання, біг, велосипед, гімнастика тощо дуже позитивно впливають на стан м'язів промежини. 3) Виконувати врави Кегеля. Слід освоїти та регулярно виконувати спеціальні вправи на укріплення м'язів тазового дна. Ці вправи полягають в багаторазовому стистанні м'язів промежини без участі інших м'язів - сідниць, живота, ніг. Детальніше
 • Нетримання сечі: перший візит до лікаря >

  В Україні, не дивлячись на величезну поширеність нетримання сечі, з цією проблемою до лікаря приходить мало хто. І, на жаль, звертаються зазвичай на такій стадії захворювання, що потрібне вже більш серйозне лікування. Давайте розберемося чи варто відвідати лікаря із скаргами на неутримання і чого чекати на першому візиті. Спершу давайте розглянемо основні «відмовки» від звернення до лікаря. Чи справді вони виправдані? Некритичний стан, чи бажання впоратися без лікаря. Звісно, вам вирішувати, наскільки вам заважає жити нетримання. Якщо вам це не заважає, можна і справді не звертатися до лікаря. Але, в такому випадку, обов’язково виконуйте наші рекомендації із статті про самодопомогу вдома. В легких випадках виконання цих простих порад допоможе вам позбутися нетримання самостійно без лікаря. Якщо ж це не допомагає, все ж не варто чекати доки стан погіршиться, адже тоді лікуватись потрібно буде більш ґрунтовно, можливо навіть знадобиться хірургія, крім того можна пропустити таким чином серйозний недуг. Детальніше
 • Нетримання сечі: методи лікування >

  Вибір методу лікування залежить від виду та стадії нетримання. При стресовому, ургентному та змішаному нетриманні деякі рекомендації є загальними для всіх пацієнтів, проте у кожного з цих типів нетримання є свої особливості лікування. Основними напрямками у лікуванні є: зміна поведінки пацієнта, медикаментозне лікування, тренування м'язів тазового дна, хірургія. Зміни поведінки при лікуванні стресового нетримання сечі вклаючає такі рекомендації: менше пити рідини (якщо ви п’єте більше ніж нормальну кількість); відвідувати туалет частіше, щоб зменшити кількість сечі, яку ви можете втратити неконтрольовано; уникати бігу і стрибків, які можуть спричиняти більшу втрату сечі; відвідувати туалет більш регулярно; споживати харчові волокна, для уникнення запорів (які зазвичай погіршують ситуацію); кинути палити, щоб зменшити кашель і ризик захворювання на рак; уникати алкоголю та кофеїну, які стимулюють сечовий міхур; позбутися зайвої ваги; уникати їжі та напоїв, що роздратовують сечовий міхур, наприклад гостру їжу, газовані напої, цитрусові фрукти; тримати рівень цукру під контролем, якщо у вас діабет. Детальніше
 • 1